Kurucumuzdan

Kurucumuzdan

EGEBERK ANAOKULU 'NA HOŞ GELDİNİZ!

Biz Egeberk Anaokulu olarak kocaman bir aileyiz. Bu ailede huzur, güven, mutluluk ve başarı her zaman bizimle birlikte yol alacaktır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi unutulmaz anılar biriktirip, başarı yolculuğumuza hep birlikte devam edeceğiz. Siz değerli velilerimize ve geleceğimizin olmazsa olmazları, yarınlarımızın umut kaynakları yavrularımıza, okulumuza “Hoş Geldiniz” diyerek sevgilerimi sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

Yeni eğitim-öğretim yılına başlarken sizlerin ve yavrularımızın yaşadığı heyecanı ve mutluluğu bende derinden yaşıyorum. 25 yıllık meslek hayatımda hiç eksilmeyen bu heyecan ve mutluluk ile çocuklarımız için her zaman elimizden gelenden daha iyisini yapmaya özen gösterdiğimizi bilmenizi isterim. Bu yolda çocuklarımızın gelişimi için aile ve okul arasındaki işbirliğine önem veren ve birlikte ilerlemenin vazgeçilemez olduğunu bilen bir anlayış benimsedik...

Dünyada kabul görmüş programlardan Uluslararası Bakalorya Organizasyonu’nun İlk Yıllar Programı’nı (PYP) uzun yıllardır Bursa’da uygulayan ilk ve tek anaokulu olmanın gururunu da fazlasıyla yaşıyoruz. Aynı zamanda Eco Okul, Okullarda Orman, Biyoçeşitlilik, Beslenme Dostu Okul, Okul Sağlığı, Okulum Temiz, Sıfır Atık...vb bir çok projeyi okulumuzda uygulamaktayız. Çocuklarımızın Atatürk ilkelerine bağlı, özgüven sahibi, çevreleri tarafından güvenilir, dürüst, sosyal, aile bilinci gelişmiş, araştıran, sorgulayan, doğaya ve insana saygılı bireyler olması bizim temel amacımızı oluşturmaktadır. Egeberk Anaokulu’ndan mezun olup ilköğretime başlayan çocuklarımız, gittikleri sınıflarda farklarını açık bir şekilde ortaya koymaktadırlar. Ben de tam 12 yıldır var olan bu büyük ve başarılı ailenin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum.

İnsan hayatında en önemli gelişim dönemi şüphesiz ki çocukluk dönemidir. Egeberk Anaokulu olarak, yıllar içinde edindiğimiz tecrübeler sayesinde çocuklarınızın okulumuzda en iyi gelişimi sergileyeceğini biliyor, onlara mutlu bir çocukluk dönemi ve başarılarla dolu bir gelecek sunmak amacında olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Çıktığımız bu başarı yolculuğunda sizlerle sürekli iletişim halinde olmaktan mutluluk duyacağız. Uzman pedagogumuz, uzman çocuk doktorumuz, yöneticilerimiz ve eğitimci kadromuz okulumuzda sizleri ağırlamaktan, sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.

Her çocuk işlenmemiş bir cevherdir ve biz bu cevheri siz değerli velilerimizle birlikte gün yüzüne çıkaracağız. Anne-Baba olmak dünyanın en güzel duygularından biridir. Şimdi çocuğunuzun en güzel günlerine şahitlik edeceksiniz, tadını doyasıya çıkarın. 2021-2022 eğitim öğretim yılının tüm çocuklarımıza, sizlere ve tüm Egeberk Anaokulu ailesine mutluluk ve başarı getirmesi dileklerimizle…

 

Nesrin Civan 

Okul Kurucusu

VİZYONUMUZ

Biz Egeberk Anaokulu olarak, geleceğine güvenen, geçmişine bağlı ve değişime açığız. Yaratıcı ve özgür düşünceyle geniş bakış açısına sahip bir öğrenen topluluğu ile hakkaniyet ve Atatürkçülük değerlerini benimseyen bir kurum olmayı hedefliyoruz.

MİSYONUMUZ

Misyonumuz, yaşam boyu öğrenen, duyarlı, dengeli ve bağımsız bireyler yetiştirmek için yeniliklere ve evrensel değerlere açık, yerel değerlere bağlı, adaletli ve farklılaştırılmış bir eğitim sunmaktır.