ÖĞRENCİ KABUL POLİTİKASI

Özel Egeberk Anaokulu 3-6 yaş gruplarına hizmet veren bir eğitim kurumudur. Okul kontenjanı dahilinde bu yaş gruplarına göre sınıflar oluşturulur. Öğretmenler farklı zeka yapılarına sahip, farklı yeterlilikteki öğrenciler için onların öğrenme becerileri ve biçimlerine göre ders planları hazırlar. Bu sayede okul çok geniş bir öğrenci portföyüne sahiptir. Uluslararası Bakalorya için bir aday okul olarak okuldaki tüm öğrenciler İlk Yıllar Programı'na dahildir. Uluslararası-bilince sahip, sorgulayan, açık görüşlü, bilgili, duyarlı, düşünen, riski göze alan, iletişim kuran, ilkeli ve dönüşümlü düşünen bireyler yetiştirmek amacıyla her öğrenciyi kapsayıcı bir müfredat işlenir. 

Öğrenci Yaş Aralığı Sınıflandırması
24-36 Aylık    Okul Öncesi (3 Yaş)
36-48 Aylık    Okul Öncesi (4 Yaş)
48-60 Aylık    Anaokulu Öncesi (5 Yaş)
60-72 Aylık    Anaokulu


Öğrenci Kabul-Kayıt Aşamaları
1.Ziyaret ve Tanışma
Aday veli öğrenci eşliğinde okulu ziyarete gelir. Eğitim yılının herhangi bir dönemi bu ziyaret için uygundur. Tanışma için okul ile irtibata geçilip randevu alınabilir. İrtibat için okulun telefon numarasına web-sitesinden ulaşılabilir. Okul müdürüyle tanışma sırasında okulun felsefesi ve eğitim programıyla ilgili bilgi verilir. Arkasından aday veliye tecrübeli öğretmenler tarafından okul tesisi gezdirilir, veli bölümlerle ilgili bilgilendirilir. 

2.Başvuru ve Kayıt
Veli kayıt için başvuru yapmak ister ise, başvuru formu doldurulması beklenir. Başvuru değerlendirilip onaylanırsa, veli tarafından ön kayıt formu doldurulur ve bu bilgiler doğrultusunda öğrencinin yaş grubuna uygun, kontenjanı müsait sınıfa yerleştirilmesi için hazırlıklara başlanır. Veli ve öğrenci sınıf öğretmeni ile tanıştırılır. Okul ücreti ve ödeme planı için velinin muhasebeyle görüşmesi istenir. Kayıt işlemleri için aşağıda belirtilen evrakları teslim etmesi gerekir.

Gerekli Belgeler:
* Öğrencinin Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
* 6 adet vesikalık fotoğraf
* Aşı kartı fotokopisi
* İdrar tahlili
* Sağlık raporu


Özel Eğitim Durumu
Okul özel eğitim hizmeti vermemektedir. Fakat öğrencinin öğrenme zorluğu veya özel eğitime ihtiyaç duyduğu kayıt sonrasında tespit edilirse veli ile görüşülerek bir karara varılır.

Ara Dönem ve Ara Sınıf Kaydı
Okul açık kontenjan bulunduğu müddetçe ara dönem ve ara sınıf kaydı alabilir. Bu durumda da aynı öğrenci kabul-kayıt aşamaları geçerlidir. Öğretmen öğrencinin bilişsel ve öğrenme durumunu tespit ederek, sınıfın öğrenme deneyimine dahil eder.

Öğrenci Kaydının İptali 
Öğrenim dönemi devam ederken öğrencinin bir sebepten dolayı okuldan ayrılması gerekir, kayıt iptali istenirse, o zamana dek öğrencinin okula devam ettiği günler okul ücretinden çıkarılır ve kalan kısmın ücreti veliye teslim edilir.