OKULUMUZUN BAHÇESİ

İçinde yaşadığı çevre koşulları, çocuğun gelişimi üzerinde olumlu ya da olumsuz etkilere sahiptir. Bu nedenle okulların mekan tasarımlarının, öğrencilerin psikolojilerini olumlu yönde etkileyecek ve sağlıklı gelişimine katkı sağlayacak nitelikte olması biz Egeberk olarak son derece önemlidir. Bahçemizde çocukların zihnini açmak ruhunu genişletmek için toprak, ahşap, bitki ve su gibi doğal öğeler kullanılmaktadır. Çocuklarımızın başarısı üzerinde pozitif etki oluşturan okul bahçesi sosyal mekan ve aktivite alanları çocuklarımızın bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişmelerine katkı sağlayan bahçe tasarım malzemelerimiz eğitim kalitemizi arttırmada oldukça önemli bir yere sahiptir. 

Okul bahçeleri, çocukların fiziksel aktiviteler gerçekleştirdiği sosyal mekanlardır. Aktif yaşamdan yoksun çocukların yaşadığı sağlık sorunları, aktif yaşamı özendirici okul bahçeleri sunmakla giderilebilir. Bahçemizin en ilgi çeken oyuncağı çocuklara göre psiko-motor alanda tüm kas gelişimine destek veren ince detaylarla yapılmış ahşap gemimizdir.

Çocukların okul bahçelerinden uzun süreli faydalanma ihtiyacı, oyun ve sportif aktivitelere olan eğilimlerinden kaynaklardır.

Gemi dışında her türlü sportif aktivite araçları kullanılarak salıncaklar kaydırak denge tahtası dinlenme alanı sallanan oyuncaklar gibi vs…alanda çocuklarımızın keyifli dakikalar geçirmesi ön planda tutulmuştur. Ayrıca bu alanların, aktif yaşam biçimini teşvik etmeleri nedeniyle çocukların sağlıklı gelişimleri ve küçük yaşta oluşabilecek obezitenin önlenmesinde de etkili olmaktadır yer zemini olarak ta oluşan çocuklarımızın herhangi düşme gibi tehlike yaratan durumlarda çizilme, incinme durumunu en risksiz hale getirecek özel zemin malzemeleri kullanılmıştır.

Arka bahçemizde doğal ortamı desteklemek, çocukların gözlem yetisini genişletmesi düşünülerek çeşitli meyve fidanları temin edilmiştir büyüyen fidanlarımızın nefis meyvelerin tadına bakmak enfes olsa gerek.