MODERN DANS VE BALE

Dans salonumuz; çocuklarımızın fiziksel rahatlığına uygun olduğu gibi ruhsal ve görsel duygularına da uygunluğu düşünülmüştür.

Salonumuzun fiziksel kapasitesinden bahsedecek olursak zemin dans ortapedisine uygun mantar parke ile kaplanmıştır. Salonumuzun havalandırmasını ve aydınlatmasını sağlayan ( çocuklarımızın güvenliği de düşünülerek) vasistaslı pencerelerle doğan güzel gün ışığını müziğin ritimleriyle birleştiriyoruz.Duvar kağıtlarıyla görsellik duygularına hitap edilip, dans eden melekler bize eşlik etmektedir.

Aynalı salonumuzda bale barı ile birlikte kendimizi görerek daha fazla haz almakta, duruş tekniklerini kazanmamızda bize yardımcı olmaktadır.

Dans ve bale mimik, müzik ve duygu sanatlarının birleştirilerek görselliğe dönüştürüldüğü en güzel çalışmalardan biridir.Uzun yıllar gerektiren bir eğitimle öğrenilir.Amacımız anaokulu çağındaki çocuklarımızın ritim duygularını geliştirme, vücut esnekliğini arttırma ve duruş düzgünlüğü kazandırmaktır.

Derslerimizde yaratıcılığı, özgür düşünce ve hareketi geliştirmek adına serbest danslar yapıp, çocuklarımızın bedeninden çıkan hareketleri oyuna ve kompozisyona dönüştürüp, müzik ile birleştiriyoruz.

Çocuklarımızın yaptığımız etkinliklerle bir şeyleri kalıplar içinde görmek yerine, bu kalıpları kırarak, yaratıcılığı ön plana çıkartan bireyler olmalarını, hayatlarındaki duruşlarında doğru bir başlangıç yapmalarına yardımcı oluyoruz.